1% dla Fundacji Przestrzeń Kobiet

Zachęcamy do przekazywania Waszego 1% na rzecz Fundacji Przestrzeń Kobiet! W maju 2011 roku Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego (OPP), w związku z czym może otrzymywać 1% podatku na realizację swoich celów statutowych.

Numer KRS potrzebny do wypełnienia PIT: 0000290372.

POCZYTAJ O PROJEKTACH, KTÓRE ZREALIZOWAŁYŚMY DO TEJ PORY:

– Krakowski Szlak Kobiet – nasz autorski program, który realizujemy od 2008 r. KSK to 5 tomów książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek”, wycieczki po Krakowie, warsztaty historii kobiet, gra planszowa, herstoryczny terminarz oraz „Międzypokoleniowe herstorie”. Krakowski Szlak Kobiet został wyróżniony przez czytelniczki i czytelników krakowskiej Gazety Wyborczej jako WYDARZENIE ROKU 2010 w plebiscycie „Kulturalne Odloty”.

– Niewidoczne (dla) społeczności – maj 2011-listopad 2012 r. dofinansowany ze środków Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu / Tolerancja”. W ramach projektu powstał raport dokumentujący dyskryminację krzyżową lesbijek żyjących na terenach wiejskich i w małych miastach (dyskryminacja ze względu na płeć, orientację psychoseksualną i miejsce zamieszkania).

– Reporterka, pedagożka, emancypantka. 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej – maj 2010-listopad 2010 r. Projekt realizowany we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury w ramach programu „Warto pamiętać”. W ramach projektu odbywały się warsztaty reporterskie, warsztaty historii kobiet, wycieczki po Krakowie śladami edukacji kobiet, powstała publikacja poświęcona Marcelinie Kulikowskiej.

– Kobiety i Rozwój, wrzesień 2009-sierpień 2010 r, projekt realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wiejskim „Zielona Przestrzeń”, dofinansowany ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, komponent III: Równość szans i integracja społeczna. W ramach projektu odbywały się szkolenia dla liderek społeczności lokalnych z całej Polski, III ogólnopolska konferencja wiejskich liderek, wydana została „Kronika aktywności kobiet na terenach wiejskich”, zrealizowane  badania społeczności lokalnych pod kątem aktywności kobiet, prowadzony był portal http://www.kobietynawsi.pl.

– Instytut Liderek, czerwiec-grudzień 2009, projekt Fundacji skierowany do aktywnie działających kobiet z Małopolski, Śląska i Podkarpacia. W ramach projektu 40 kobiet podnosiło swoje kompetencje liderskie w dwóch ścieżkach rozwojowych: politycznej i społecznej. Planowały projekty społeczne, uczyły się debatować i występować publicznie, planować projekty i wykorzystywać mechanizmy społecznej zmiany dla rozwoju swojego i swoich społeczności. Projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s