O projekcie

Projekt HERSTORIE jest blogiem, który chcemy pisać z Wami!

Na naszej stronie możecie opublikować własne teksty, eseje, wywiady, wspomnienia o wyjątkowych kobietach: o Waszych mamach, babkach i prababkach, przyjaciółkach, siostrach, bądź o kobietach, których nawet osobiście nie spotkałyście, a z jakiegoś powodu są one dla Was fascynujące.

Blog HERSTORIE prowadzony jest przez Fundację Przestrzeń Kobiet i jest rozszerzeniem projektu Krakowski Szlak Kobiet. W ramach KSK wydałyśmy już 5 tomów „Przewodniczki po Krakowie Emancypantek”. Przywołałyśmy w nich postacie wybitnych krakowianek, o których trudno przeczytać w podręcznikach historii i zrealizowałyśmy kilkadziesiąt bezpłatnych wycieczek po Krakowie śladami naszych bohaterek.

W 2013 roku blog HERSTORIE jest prowadzony w ramach projektu Międzypokoleniowe herstorie, realizowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Wspierania Aktywności Społecznej Osób Starszych. Jest także częścią projektu Krakowski Szlak Kobiet, realizowanego w 2013 roku ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czekamy na Wasze teksty – forma i ilość znaków dowolna. Dołączcie zdjęcia Waszych bohaterek, pamiątek, przedmiotów, miejsc z nimi związanych i in.

Piszcie na adres: blog.herstorie@gmail.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s